telefon (+48) 504 471 998  (+48) 511 051 998  mail fireflow ppoż info@fireflow.pl
Usługi PPOŻ

Inpektor ochrony PPOŻ | Inspektor PPOŻ

Inspektor ochrony PPOŻ jest osobą wspierającą pracodawcę lub administratora obiektu w zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pożarowego. Działania inspektora ochrony przeciwpożarowej mają za zadanie doprowadzić do realizacji obowiązków wynikających z przepisów ochrony przeciwpożarowej.

Istotne jest, aby inspektor ochrony ppoż posiadał szeroką wiedzę specjalistyczną oraz bogate doświadczenie zawodowe. Nasi inspektorzy spełniają wymienione warunki i skutecznie zadbają o bezpieczeństwo pożarowe w każdym obiekcie.

Inspektor ochrony PPOŻ
 
Kompleksowa i rzetelna realizacja
 
Realizacja przez inżynierów pożarnictwa
 
Wysoka elastyczność i dopasowanie usługi
Sprawdź dlaczego warto powierzyć funkcję inspektora ochrony PPOŻ specjalistom z FireFlow!

Obsługa Inspektora PPOŻ

Oferujemy Państwu szeroki zakres działań – świadczone przez najlepszych fachowców usługi przeciwpożarowe oraz serwis szkoleniowy. Warszawa jest głównym miejscem naszej działalności. Ponadto proponujemy profesjonalne usługi specjalistów w ramach obsługi ppoż. Każdy inspektor ochrony przeciwpożarowej uprawniony jest do wykonywania wielu czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej odnoszących się bezpośrednio do obowiązków osoby władającej budynkiem, obiektem budowlanym lub terenem. Wykonuje określone obowiązki, które mają na celu przygotowanie zakładu i pracowników do podjęcia efektywnych działań w sytuacji kryzysowej. Warto wiedzieć, że ustawa o ochronie przeciwpożarowej zobowiązuje właścicieli zakładów pracy i administratorów budynków, by podejmowali stosowne działania zwiększające poziom bezpieczeństwa, między innymi zatrudniając specjalistę w tym zakresie.

Podstawowe obowiązki inspektora ochrony przeciwpożarowej

Profesjonalny, wykwalifikowani inspektor ma obowiązek podjąć szereg zobowiązań w zakresie doradztwa i aktywnego przygotowania do działań, m.in. w zakresie kontroli i wsparcia pracodawcy we wszelkich kwestiach związanych z przestrzeganiem przez zakład pracy wymagań przeciwpożarowych, techniczno-budowlanych, instalacyjnych oraz technologicznych. Podejmując jakiekolwiek działania inspektor ochrony przeciwpożarowej, musi brać pod uwagę przede wszystkim m.in. rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Taki fachowiec dba o wyposażenie budynku obiektu lub terenu, którym zarządza jego właściciel, w odpowiedni sprzęt ochrony przeciwpożarowej. Ponadto dokonuje konserwacji (i w razie potrzeby napraw) urządzeń gaśniczych, aby w sytuacji, kiedy ich użycie będzie konieczne, były zawsze sprawne. Wykonuje także szereg innych czynności, które szczegółowo omówiono poniżej.

Przekrój działań podejmowanych przez inspektora ochrony ppoż

Jakie działania należą do pozostałych obowiązków inspektora?

  • przygotowuje i formułuje on odpowiednie procedury mające na celu przygotowanie budynków lub terenu wokół zakładu pracy na wypadek konieczności przeprowadzenia akcji ratowniczej lub innych wydarzeń losowych zależnych od sytuacji;
  • informuje pracowników o przepisach oraz procedurach postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, przeprowadza szkolenia wewnętrzne i świadczy usługi doradcze w tym zakresie;
  • uczestniczy w przygotowaniu instrukcji bezpieczeństwa pożarowego;
  • chociaż raz na dwa lata (w obiekcie, w którym przebywa ponad pięćdziesiąt osób) planuje i przeprowadza próbne ewakuacje mające na celu przygotowanie pracowników do działania w sytuacji zagrożenia pożarem;
  • wykonuje kontrole w poszczególnych działach i komórkach zakładu pracy, aby sprawdzić, czy pracownicy przestrzegają instrukcji i sformułowanych wymagań dotyczących ochrony przeciwpożarowej.

FireFlow usługi PPOŻ

ul. Wawrzyszewska 9/134

01-162 Warszawa

 

info@fireflow.pl

tel. 504 471 998

tel. 511 051 998