telefontelefonlp.wolferif@ofni

Zabezpieczenia PPOŻ

zabezpieczenia ppoż

Ochrona przeciwpożarowa ma ocalić zdrowie, życie, mienie lub środowisko przed pożarem czy inną klęską żywiołową – ma priorytetowe znaczenie w miejscach pracy. W FireFlow zapewniamy kompleksowe usługi w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Wyróżnia nas indywidualne podejście do klientów, z którymi współpracujemy – każdy zakład pracy jest inny i potrzebuje innej ochrony przeciwpożarowej (ppoż).

Jako profesjonaliści jesteśmy w stanie dopasować zabezpieczenia ppoż do potrzeb określonego miejsca, budynku, terenu. Działamy na terenie Warszawy i zapraszamy do kontaktu wszystkie mniejsze i większe firmy. Jesteśmy w stanie doradzić na temat wyposażenia budynków w urządzenia przeciwpożarowe. Podkreślamy, jak ważne jest wykonywanie regularnych przeglądów, konserwacja urządzeń i wdrożenie systemów oddymiania. Oferujemy zaprojektowanie i zamontowanie wszelkich zabezpieczeń mających na celu ochronę zdrowia i życia ludzi w sytuacji kryzysowej.

  

Rodzaje zabezpieczeń ppoż

Wyróżnia się bierne i czynne zabezpieczenia przeciwpożarowe, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo ludzi przebywających w budynkach, zakładach pracy, magazynach, halach i w innych miejscach zagrożonych pożarem. Warto sobie uświadomić, że ważnym aspektem jest nie tylko profesjonalne działanie bezpośrednio w sytuacji kryzysowej, ale i przeciwdziałanie – szybkie wykrycie pożaru i innych zagrożeń. Mogą to zagwarantować systemy sygnalizacji pożarowej, dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO) czy systemy oddymiania, które w FireFlow jesteśmy w stanie zaprojektować oraz zamontować w budynku.

Formą zabezpieczenia jest także odpowiednio sporządzona instrukcja bezpieczeństwa pożarowego, czy opracowanie scenariuszy postępowania na wypadek pożaru. Bardzo ważne jest też zachowanie odpowiedniego poziomu odporności ogniowej konstrukcji w zakresie nośności, szczelności i izolacyjności ogniowej – pozwala to na sprawną i bezpieczną ewakuację osób przebywających w budynku. Gwarantuje też usprawnienie pracy strażaków i ograniczenie start po pożarze.

Formy zabezpieczenia przeciwpożarowego

Do biernej formy przeciwdziałania pożarom należy, m.in. zabezpieczenie konstrukcji, stropów, kanałów wentylacyjnych, czy szczelin budowlanych. Przygotowujemy instrukcje bezpieczeństwa pożarowego, ekspertyzy, plany postępowania w sytuacji kryzysowej, wykonujemy oceny zagrożenia. Ponadto opracowujemy projekty i wdrażamy profesjonalne systemy przeciwpożarowe w budynkach, zakładach pracy, na terenach odkrytych. Rozwiązania dopasowujemy do potrzeb klientów, aby byli w pełni zadowoleni ze świadczonych przez nas usług.

Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpożarowe obejmuje także czynności serwisowe i pełen pakiet szkoleń, które mają na celu przygotować pracowników, aby w razie zagrożenia byli w stanie podjąć szereg czynności mających ochronić ich zdrowie i życie. W FireFlow wykonujemy przeglądy i konserwacje urządzeń bezpieczeństwa pożarowego, oferujemy też usługi serwisowe systemów oddymiania, czy sygnalizacji pożaru. Posiadamy w tym zakresie niezbędne kwalifikacje i uprawnienia.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna